Konkurs matematyczno-fotograficzny.

Regulamin Szkolnego Konkursu Matematyczno-Fotograficznego  „Matematyka wokół nas”

1. Celem konkursu jest rozpowszechnianie matematyki wśród uczniów szkoły, kształtowanie umiejętności uchwycenia pewnych elementów i uwiecznienia ich na zdjęciu.
  2. Zadaniem uczestnika jest odnalezienie w swoim mieście wśród architektury, przyrody, elementów geometrycznych ukazujących związek otaczającego nas świata z matematyką.
  3. Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV – VIII naszej szkoły. W konkursie może wziąć udział każdy uczeń, który samodzielnie wykona jedno zdjęcie, opisze je i prześle na podany adres mailowy. Udział w konkursie jest bezpłatny.
  4. Nadesłanie prac na konkurs oznacza akceptację jego warunków, wyrażonych w niniejszym regulaminie.
  5. Organizator zastrzega sobie prawo do podejmowania decyzji w sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem.

Przepisy dotyczące prac:

1. Każdy uczestnik nadsyła jedną fotografię. Praca powinna być pomysłowa, oryginalna
    i ukazująca związek z matematyką.
  2. Każde zdjęcie powinno zawierać opis, który wskazuje na związek obiektu z matematyką. Opis wykonanego zdjęcia powinien znajdować się w treści nadesłanego maila, a zdjęcie zatytułowane imieniem i nazwiskiem uczestnika.
  3. Nie zezwala się stosowania fotomontaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików.
  4. Zdjęcia mogą podlegać niewielkiej obróbce, która polega na kadrowaniu, zmianie tonacji czy kontrastu.
  5. Zdjęcia należy przesyłać na konkurs w formacie JPG tylko i wyłącznie drogą elektroniczną na pocztę: marzena.hundt@gmail.com

W temacie wiadomości prosimy wpisać:  Konkurs Matematyczno-Fotograficzny.
Wraz z pracą przesyłamy tytuł oraz imię i nazwisko autora oraz klasę.

1. Organizator zastrzega sobie prawo do wyłączenia z udziału w konkursie prac niezwiązanych z tematyką, zdjęć naruszających dobro osób trzecich lub instytucji, obraźliwych i wulgarnych.
  2. Poprzez nadesłanie zdjęć na konkurs uczestnik oświadcza, że przysługują mu wyłączne
    i nieograniczone prawa autorskie do fotografii.
  3. Uczestnik konkursu nadsyłając pracę, zapewnia że nie brała ona udziału w innym konkursie i nie była nigdzie publikowana.

Terminy:

1. Konkurs trwa od 26 kwietnia 2024r. do 17 maja 2024r.
  2. Ocenie podlega: kreatywność, pomysłowość, oryginalność prac, krótki opis fotografowanego obiektu wskazujący na uchwycenie związku z matematyką. Prace nadesłane po tym terminie nie będą oceniane przez Jury.
  3. Prace będą oceniane klasy IV – VIII.
  4. Ogłoszenie wyników nastąpi w maju 2024r. na stronie szkoły.
  5. Dla zwycięzców konkursu Organizator przewiduje dyplomy i nagrody rzeczowe.

Administratorem danych osobowych uzyskanych w związku z konkursem jest Organizator. Celem zbierania danych jest prawidłowe przeprowadzenie konkursu. Dane osobowe uczestników konkursu będą przetwarzane wyłącznie w celach związanych z konkursem, a w szczególności do ogłoszenia wyników konkursu. Każdemu uczestnikowi (opiekunowi prawnemu) przysługuje prawo dostępu do swoich danych, ich poprawiania oraz żądania zaprzestania ich przetwarzania. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wyrażenie zgody na przetwarzanie swoich danych w zakresie niezbędnym na potrzeby konkursu.